این نکات مهم و ضروری رادر سفر نورزی تون رعایت کنید

دانستنی ها ۱۳۹۷-۱۲-۱۶ 1397-12-16


این نکات مهم و ضروری رادر سفر نورزی تون رعایت کنید

 

نوروز  از راه رسید و سفرهای نوروزی نیز به زودی آغاز خواهد شد. در این سفرها، بسیاری از مردم با ماشین‌های شخصی خود به سفر و گشت و گذار می‌پردازند و بنابراین شاید دانستن برخی از نکات ضروری و مفید خودرو در سفرهای جاده‌ای، خالی از لطف نباشد.

در ایام تعطیلات عید نوروز، بسیاری از هموطنان کشورمان سفرهای جاده‌ای را به مسافرت با هواپیما، قطار یا اتوبوس ترجیح می‌دهند. هرچند هر کدام از این وسایل حمل و نقل عمومی می‌تواند تجربیات لذت بخش خود را داشته باشد، اما شاید نتوان لذت سفرهای جاده‌ای را با هیچ کدام از این وسایط نقلیه عوض کرد.

بنابراین در این مقاله یک چک لیست کامل از نکات مهم و ضروری در هنگام سفر را برای شما هموطنان عزیزمان گردآوری کرده‌ایم. با تکراتو همراه باشد.

نکات مهم و ضروری در سفرهای جاده ای

اگر در ایام نوروز قصد دارید سفرهای چند روزه یا چند هفته ای داشته باشید و قصد دارید این مسافرت را با خودروی شخصی خود تجربه کنید، بهتر است به نکاتی که در این مقاله به آن‌ها اشاره شده است، توجه کرده و آن‌ها را رعایت کنید. اما پیش از این، قصد داریم نکاتی جامع درباره تدارکات پیش از سفر را به شما یادآوری کنیم. بنابراین در ابتدا توجه شما را به نکات مهم پیش از سفر و یا تدارکات مربوط به سفر جلب می‌کنیم.

تدارکات اولیه پیش از سفر

important tips on road trips norouz 97 3 - این نکات مهم و ضروری رادر سفر نورزی تون رعایت کنید

یک . پیش از هرچیز یک قلم و کاغذ برداشته و موارد مورد نیاز خود را برای سفر یادداشت کنید؛ از بودجه سفرتان گرفته تا لباس و تجهیزات سرگرمی و رفاهی.

before trip tips 1 - این نکات مهم و ضروری رادر سفر نورزی تون رعایت کنید

دو . سعی کنید بسته به مدت زمان و مسافت طی شده برای رسیدن به مقصد گردشگری‌تان، وسایل مورد نیاز و اندازه چمدان‌تان را انتخاب کنید.

before trip tips 2 - این نکات مهم و ضروری رادر سفر نورزی تون رعایت کنید

سه . اگر در مقصد سفرتان، دوست و آشنا دارید که دردسرهای شما کمتر است، اما اگر در مقصد آشنایی ندارید، بهتر است از همین الان نسبت به محل اقامت خود اقدام کنید. محض احتیاط همواره یک چادر مسافرتی همراه خود داشته باشید.

before trip tips 3 - این نکات مهم و ضروری رادر سفر نورزی تون رعایت کنید

چهار . بهتر است یک چراغ قوه قوی و باتری اضافه، جعبه کمک‌های اولیه، یک بسته کبریت یا فندک و ابزارهای ضروری مثل پیچ گوشتی، آچار و غیره به همراه خود داشته باشد.

before trip tips 4 - این نکات مهم و ضروری رادر سفر نورزی تون رعایت کنید

پنج . سعی کنید همواره یک یخدان یا کلمن با یخ فراوان به همراه داشته باشید و آب و برخی خوراکی هایی که احتمال دارد به وسیله گرما فاسد شوند را در آن قرار دهید. مخصوصا اگر کودکی به همراه دارید، این یخدان می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

before trip tips 5 - این نکات مهم و ضروری رادر سفر نورزی تون رعایت کنید

شش . در سفرهای دور و دراز خود، همواره به فکر خوراکی‌ها و تنقلاتی برای طول مسافرت خود تدارک ببینید. هدف در مسافرت‌های جاده‌ای، صرفا رسیدن به مقصد نیست! بلکه در طول مسیر نیز می‌توانید در مکان‌های مختلفی اتراق کرده، استراحتی کنید و از طبیعت و آرامش آن استفاده کنید.

before trip tips 6 - این نکات مهم و ضروری رادر سفر نورزی تون رعایت کنید

هفت . پیش از سفر با خودروی شخصی خود، حتما اتومبیل خود را به طور کامل چک کنید و برای انجام این کار، ترجیحا به یک تعمیرکار مطمئن مراجعه کنید: باد مناسب چرخ‌ها و سالم بودنشان، چک کردن روغن موتور و روغن ترمز، تست سلامت فنی موتور و غیره.

before trip tips 7 - این نکات مهم و ضروری رادر سفر نورزی تون رعایت کنید

هشت . تمامی مدارک خود و خودروی خود مثل گواهینامه، انواع مدارک بیمه ماشین و غیره را به همراه داشته باشید.

before trip tips 8 - این نکات مهم و ضروری رادر سفر نورزی تون رعایت کنید

نکات مهم و ضروری خودرو در حین مسافرت

important tips on road trips norouz 97 4 - این نکات مهم و ضروری رادر سفر نورزی تون رعایت کنید

یک . همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، سعی کنید در طول سفر از مسیر، جاده و زیبایی‌های آن لذت ببرید. تمامی عناصر طبیعت به نوبه خود زیبا هستند، درخت و جنگل، آب و دریا، خاک و کویر، تمامی این‌ها زیبا و دلربا هستند. بنابراین پیش از آنکه خسته شده و خواب به چشمانتان بیاید، در جای مناسبی توقف کرده و استراحت کنید.

tips in trips 1 - این نکات مهم و ضروری رادر سفر نورزی تون رعایت کنید

دو . به جز خستگی، شاید همسفرانتان نیاز به سرویس بهداشتی داشته باشند، بنابراین به فکر آن‌ها نیز باشید. در این قسمت هم تاکید می‌کنیم که توقف در طول مسیر را فراموش نکنید.

tips in trips 2 - این نکات مهم و ضروری رادر سفر نورزی تون رعایت کنید

سه . حتما قبل از آغاز رانندگی، استراحت کافی داشته و خوب بخوابید.

tips in trips 3 - این نکات مهم و ضروری رادر سفر نورزی تون رعایت کنید

چهار . اگر به رانندگی برخی از همسفران اطمینان کافی داشته و آن‌ها نیز گواهینامه خود را به همراه دارند، رانندگی را بین خود تقسیم کنید. در مسافرت های جاده ای، هم رانندگی لذت بخش است و هم استفاده از مناظر اطراف جاده. این لذت ها را بین خود و همراهانتان تقسیم کنید.

tips in trips 4 - این نکات مهم و ضروری رادر سفر نورزی تون رعایت کنید

پنج . همه ما قصد داریم در مسافرت‌هایمان، بیشترین لذت ممکن را ببریم. بنابراین با رعایت تمامی مقررات راهنمایی و رانندگی، هم خودتان آرامش بیشتری خواهید داشت و سلامت و امنیت خود را به خطر نمی‌اندازید، هم به امنیت و آرامش دیگران احترام گذاشته‌اید.

tips in trips 5 - این نکات مهم و ضروری رادر سفر نورزی تون رعایت کنید

شش . این نکته را به دلیل اینکه بیشتر مشاهده شده، از نکته قبلی جدا کردیم. در هنگام رانندگی به هیچ عنوان نه با تلفن همراه خود صحبت کرده و نه خوراکی میل کنید. حادثه خبر نمی‌کند. لطفا این موارد را جدی بگیرید!

tips in trips 6 - این نکات مهم و ضروری رادر سفر نورزی تون رعایت کنید

هفت . پیش از شروع به رانندگی، از خوردن غذاهای سنگین، لبنیات و داروهای خواب آور بپرهیزید.

tips in trips 7 - این نکات مهم و ضروری رادر سفر نورزی تون رعایت کنید

هشت . معمولا در ایام عید و شروع فصل بهار، شرایط جوی مناسب رانندگی است. اما اگر شرایط مناسب نبود و یا به مناطق ییلاقی و سردسیر مسافت می‌کنید، بهتر است تمامی این عوامل را در نظر گرفته و آهسته و با احتیاط برانید.

tips in trips 8 - این نکات مهم و ضروری رادر سفر نورزی تون رعایت کنید

نه . اگر خودروی شما دارای سیستم مسیریاب نیست، سعی کنید یک نقشه به همراه داشته باشید و یا روی گوشی هوشمند خود از یک اپلیکیشن نقشه آنلاین استفاده کنید.

tips in trips 9 - این نکات مهم و ضروری رادر سفر نورزی تون رعایت کنید

 

منبع: تراکتو

آگهی های جدید خرید و فروش خودرو در وسایل نقلیه وش خرید

جرثقیل تلفنی

تماس بگیرید.
2 هفته قبل / آذربایجان غربی ، ارومیه

شرکت جوان ارائه انواع خدمات حمل و نقل با انواع جرثقیل سبک و سنگین , کفی دار , دکل بلند , بالابر ,… در هر […]

موتور NS150 (ان اس ۱۵۰)
4
منقضی شده !

موتور NS150 (ان اس ۱۵۰)

تماس بگیرید.
2 هفته قبل / تهران ، تهران

موتور NS150 (ان اس ۱۵۰) * * * * * * * * * * مدل ۹۵ کارکرد ۱۷۰۰۰ بیمه ۱۱ ماه(مدارک کامل) فنی سالم […]

فروش206
1
منقضی شده !

فروش206

تماس بگیرید.
1 ماه قبل / آذربایجان شرقی ، تبریز

206-مدل1386- کم کارکرد-از نظر فنی کاملا سالم و بدون عیب و نقض فنی-ظاهری تمیز-دارای 4حلقه لاستیک نو-بیمه تا سال99-کلا تخفیف-کلاچ اتوماتیک

پژو ٢٠۶ تیپ ٢
4

پژو ٢٠۶ تیپ ٢

۷۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان
2 ماه قبل / تهران ، تهران

گلگیر سمت راننده تعویض لبه کاپوت یه تیکه رنگ سر شاسى جلو کشیده شده قفل زاپاس با باترى دارد. بیمه بدنه بیمه شخص ثالث

X50 اتومات در حد سفید
2

X50 اتومات در حد سفید

۸۸,۵۰۰,۰۰۰ تومان
2 ماه قبل / تهران ، تهران

ماشین بدون رنگ می‌باشد بدون خط و خش به شرط کارشناسی فوق‌العاده کم کارکرد ۴۵۰۰۰ تا کارکرد به علت خواب ماشین باطری نو نو بیمه […]

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر